פעילות במוסדות חינוך

חינוך הוא תהליך, וכל תהליך זקוק לנקודות שיא. פעילות TEAM UP היא נקודת שיא חווייתית , חדשנית ובטוחה. 

פעילויות TEAM UP ניבנו בקפידה כך שיוכלו להאיר בזרקור ענק על המצב החברתי. אנחנו יודעים שישנה אלימות הנסתרת מעניינו והילדים אינם נוטים לשתף הורים ומורים בחוויות שליליות מסיבות רבות.

על כולנו מוטלת החובה לעשות את המקסימום כדי לגלות מה מתרחש מתחת לפני השטח.

המשימות שאנו מציעים למוסדות החינוך משלבות חוויה קבוצתית מדהימה עם ערכים.

בנוסף להנאה מהפעילות מתאפשר לצוות בית הספר לפגוש את הילדים בסיטואציות שונות מחיי היום יום. לראות אותם במצבים בהם מתגלים הכישרונות החבויים.

ניתן לבחור בין צפייה בילדים, כאשר אנחנו מציעים הדרכה כיצד לראות את היכולות במהלך השלבים השונים של הפעילות. או לקיים פעילות בה גם המורים שותפים לפעילות.  

התוצאות ניכרות בשיפור אקלים בית הספר, ובמתן אפשרות אמתית לשים את התלמיד/המורה במרכז.

 

הדרך שלנו לשינוי מלווה בהתנסות והתמודדות עם מגוון משימות המחייבות עבודה קבוצתית. תקשורת יכולה להיות מילולית או לא, אך היא חייבת להיות.

כשהמציאות שנוצרה בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית גרמה לקושי תקשורתי עצום, הילדים כבר לא זוכרים כיצד לדבר אחד עם השני. 

 

נתנסה בהעברת מסרים חברתיים, בקריאת מציאות חברתית, נלמד להיות ערים לצורכי הסביבה, לתרום לחברה. נבין למה נועדו כללים וחוקים, האם חברה יכולה להתקיים בלעדיהם?

 

סדרת פעילויות, מאפשרת לזהות נקודות לשינוי, אצל יחידים ובחברה ולימוד הרצוי.

 

כלי העוזר באבחון יכולות אישיות וקבוצתיות

הצורך להכיר יכולות חברתיות וקוגניטיביות מתחיל עם הגעת הילדים לבית הספר. כיצד לחלק את הכיתות בשכבה? האם לכיתה זו או אחרת יש קושי לתפקד? מה הם הקשיים של ילדים מסוימים בתוך הכיתה? מה קורה בחדר המורים? האם המורים מאוחדים סביב מטרה מרכזית?

 

לאחר הצגת השאלה, אנחנו בונים את הפעילות שתאפשר למצוא תשובה. להכיר את הקבוצה טוב יותר, לזהות את המנהיג , לדעת מי מצליח לעבוד לפי כללים, מי מתקשה בעמידה בלחצים. מי מרוכז ומי מאבד ריכוז לאחר פרק זמן מסוים. כיצד מתמודדים עם משימות קוגניטיביות וחברתיות, מה קורה בפעילות מורכבת, במשימה הדורשת עבודת צוות.

העצמה

הדימוי העצמי והביטחון מתגברים כשחווים הצלחות. בסביבה מפרגנת המאפשרת להתנסות, להעז ולהתמודד עם  אתגרים חדשים. כדי להתקדם, למצות את הפוטנציאל, על הרצון להצליח להיות חזק מהחשש להיכשל. תפקידנו להעצים את היחיד ולבנות אווירה תומכת בקבוצה. משימות קבוצתיות מותאמות וכללי התנהגות ברורים, מקדמים מטרה זו.

העברת תכנים דרך פעילות

כאשר נושא מסוים מועבר בצורה חווייתית , הוא הופך למשמעותי יותר. ניתן לפתוח נושא לימודי, לסכם נושא. להתכונן לחג או אירוע מיוחד. לתת דגש לערך מסוים, כמו קבלת האחר והשונה. ערב מעברים, או הכרת השורשים המשפחתיים

פעילות חווייתית ומהנה

מתנפח ענק ראשון מסוגו, שפע  אביזרים, יצירתיות מחשבתית בתכנון הפעילות, צחוק בריא ומוזיקה טובה, שילוב פעילות גופנית נמרצת המותאמת ליכולת הקבוצה, עם משימות מחשבתיות מאתגרות כל אלו מעניקים חוויה שונה ומהנה שתלווה אתכם לאורך זמן.