פעילויות לתלמידים

יצירת קשר חברתי דורשת

מוטיבציה, יוזמה  ופעולה.

העולם שלנו עובר שינויים חברתיים, ותרבותיים, כדי להתמודד בהצלחה עם המציאות שהשתנתה, יש לפתח אצל הילדים מיומנויות וכישורים רגשיים-חברתיים        ( SEL)  התפקיד שלנו משתנה בהתאם לנדרש. לפעמים עלינו ליצור את המוטיבציה הראשונית לקשר חברתי, לעיתים יש מוטיבציה אך יש קושי ליזום את הקשר הראשוני, גם אי הידיעה או חוסר העניין באחר מהווים חסם.

המשימות והאווירה השוררת במהלך פעילויות TEAM UP מאפשרים לצוות לגלות מה המצב החברתי הכללי והאישי של תלמידים מובילים או מתקשים. ולתלמידים ליצור קשרים חברתיים, להתנסות בסיטואציות המדמות התלבטויות מחיי היומיום, "לחשוב בקול" ולהפיק לקחים במידת הצורך.

אפשרויות לפעילויות
המותאמות לתלמידים:

1. פעילות להיכרות ראשונית לשכבות החדשות המגיעות לבית הספר.

כיתות א ביסודי, ז בחטיבת הביניים. הזדמנות ליצור קשרים חברתיים ראשונים, והכרות עם תלמידי הכיתה/השכבה.

בנוסף הפעילות מסייעת לצוות החינוכי לקבל ידע עדכני, בנוסף לזה הניתן מצוות בית הספר ממנו הגיע התלמיד, ניתן ללמוד על כישוריו החברתיים, קשריו עם תלמידים, יכולות חברתיות כמו מנהיגות או ביישנות, יכולת קשב וניתוח נכון של משימות מורכבות, או בעיית קשב וריכוז במשימות הדורשות תכונות אלו. ובכך לחסוך את הצורך לעשות שינויים פרסונליים בין הכיתות בשל חוסר במידע.

%D7%91%D7%99%D7%AA%20%D7%97%D7%95%D7%A8%
%D7%A7%D7%98%D7%9E%D7%95%D7%9F%204_edite

3. סוכני שינוי

פעילות לגיוס סוכני שינוי מקרב השכבות השונות, וליצירת קשרים כלל בית ספרים.

מועצת התלמידים מהווה גורם משמעותי מאוד בבתי ספר רבים, TEAM UP מאפשרת פעילות ברמות קושי שונות בעת ובעונה אחת, ושיתוף פעולה בין תלמידים בעלי יכולת גופנית שונה.

 

פעילות משותפת לנציגי מועצת התלמידים מהשכבות השונות, תיצור יחידה בית ספרית מגובשת הפועלת במשותף למען אותה מטרה.

2. פעילויות לגיבוש
כיתתי או שכבתי


 כיתות רבות מתפקדות כיחידה העובדת בצורה טובה, אך במנותק מהכיתות האחרות בשכבה, פעילות חברתית משותפת מאפשרת ליצור קשרים בין  תלמידים מכיתות שונות.


 כשיש קושי חברתי בכיתה עצמה, פועלת הכיתה כיחידה אחת, חווה סיטואציות בה התלמידים מתקשים, וכך התלמידים לומדים כיצד להתנהג בחברה. כל משימה מחייבת תכנון מוקדם, ביצוע משותף, והפקת לקחים.

ניתן לקיים פעילות בשיתוף ההורים כאשר רוצים לחבר את ההורים לעשייה הבית ספרית.